Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 15:17
 
Dilovası’ndaki hayalet müdür kim!
Yöneticilerinin ilçe dışına tayin istemeleri ile gündeme gelen Şehit İlimdar Anadolu İmam-hatip Lisesindeki ilginç durumu, Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık’ın Hayalet Müdür paylaşımıyla çarpıcı detaylara ulaşıldı
Eğitim Haberi
Dilovası’ndaki hayalet müdür kim!

Eğitim Bir Sen ve  Memur-Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık’ın Hayalet Müdür açıklamasından sonra ilginç detaylara ulaşıldı

Dilovası Şehit İlimdar Atasoy İmam hatip Lisesinin 2015 yılından itibaren kadrolu Müdürü Songül Dereli olduğu ve okula hiç başlatılmadan  norm kadro dışı  Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptığı ortaya çıktı. İlçede Şube Müdürü olarak yeni atanan Fatih Eren’in atanmasıyla birlikte şube müdürü sayısı dörde çıktı.

Şehit İlimdar Atasoy İmamhatip Lisesinin Müdürlüğüne  5 yıldır Müdür Yardımcısı Özgür Şafak Kaya’nın vekalet etmiş, tartışmalı şekilde ilçeden tayin isteyerek ayrılmasıyla  geçtiğimiz günlerde bu  göreve yine vekaleten  Derince’den Musa Kurt  getirilmişti.

2011 yılında Tavşancıl Marshall Meslek Lisesine kadrosuyla birlikte müdür olarak atanan Songül Dereli’nin bu görevi devam ederken, 2014 yılında Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar’ın görevden alınmasıyla birlikte yeni Milli Eğitim Müdürü  Murat Balay’ın getirilmesiyle birlikte Milli Eğitime Şube Müdürlüğüne  görevlendirme ile getirilmiş.

Songül Dereli’nin daha önce görev yaptığı ve Müdürlük kadrosu Marshall Meslek Lisesindeki görevi  2015 yılında zorunlu olarak dolmasıyla birlikte ilçe dışına gitmemesi için kadrosu açık olan Şehit İlimdar Anadolu İmamhatip Lisesinin Müdürlüğüne getirilerek gitmesi önlenmiş ve İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürlüğüne devamı sağlanmış.   Meslek Liselerine yönetici atanırken yöneticinin branşının  meslek dersleri öğretmenliğinden gelmesi temayülü Songül Dereli’ye uygulatılmamış, Şube Müdürü Songül Dereli’nin branşı ise felsefe öğretmeni.

Dilovası Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürlüğü Norm kadrosunun iki şube müdürü ile sınırlı. Dilovası’nda  bu durum dört  şube müdürü olarak uygulanmaktadır. Dilovası Milli Eğitim   şube Müdürü  Sait Acar ve Doğan Yıldız’ın norm kadroya göre şube müdürlüğü sınavını kazanarak kadrolu olarak görev yapmaktalar ve norm kadrolar bu iki kadrolu şube müdürü tarafından  doldurulmuş.

Norm Kadro  dışına çıkılarak  Songül Dereli’nin Kadrosunun Şehit İlimdar Atasoy İmam Hatip Lisesinde 5 yıldır müdür olarak devam etmesi,  kendisini ise görevlendirme ile norm kadro dışına çıkılarak Milli Eğitim Şube Müdürü olarak süreklik arz eder şekilde devam şaşkınlık oluşturdu.

Songül Dereli’nin Milli Eğitim Bakanlığınca her yıl açılan Şube Müdürlüğü sınavlarında baraj puanı geçemediği ve buna rağmen Şube Müdürü yetisi olmamasına rağmen kadrosunun olduğu Şehit İlimdar Anadolu İmam-Hatip Lisesinde görev yapmayarak  bu görevde sürdürmesi ilçedeki  eğitimciler arasında şaşkınlık oluşturdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’ndaki, hayalet, müdür, kim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı